» » Gmüşhane den haber var
Makale hakkında bilgi
 • Gösterim: 895
 • Yazar: 29esmerim29
 • Tarih: 14-12-2015, 21:16
14-12-2015, 21:16

Gmüşhane den haber var

Kategori: GÜMÜŞHANE HABER

ÜRÜNLERİ TADARAK ALIYORLAR

Turabozan Süt Ürünleri sorumlularından amık Yavuz, Bursa Karadeniz Günlerine Trabzon’dan katıldıklarını belirterek, “Şükürler olsun iyi gidiyor. Ürünlerimizi gelen ziyaretçilerimiz tadarak alıyorlar. Lezzetine varınca da ürünlerimizi almaya çalışıyorlar. Kendi yöremize has yaptığımız ürünler var. Yazın yaparak stokladığımız ürünlerimizi bunun gibi tanıtım günlerinde sunuyoruz.” dedi.

Bursa Karadeniz Günlerine bu yıl başta kuymak yapımı için kullanılan tel peynir olmak üzere çeşitli ürünler getirdiklerini anlatan Namık Yavuz, “Su değirmeni ununu getirdik. Ayrıca bayağı meşakkatli yapımı olan varil peynirimiz var. Yine tereyağlarımızı getirdik. Tereyağının kilosunu 35 liradan satıyoruz. Varil peynirinin kilosunu 30’dan satıyorduk ama vatandaşın ekonomik gücü olmadığı için 25 liraya indirdik. Ayrıca yine bizim kendi yaptığımız yöresel peynirler var.” şeklinde konuştu.

ARAKÖY EKMEĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Bursa Karadeniz Günlerine Gümüşhane Kürtün Araköy’den katılan ekmekçi Mustafa Bodur da ilginin beklentilerinden daha iyi olduğunu söyledi.

Karadeniz Günlerine Kürtün Araköy ekmeği getirdiklerini anlatan Bodur, şunları ifade etti: “Çok şükür umduğumuzdan daha iyi gidiyor şuanda. Buraya Gümüşhane Kürtün Araköy ekmeği ve Trabzon ekmeği getirdik. Bu ekmeği kendimiz üretiyoruz. Bir hafta, 10 gün bayatlamıyor. İçinde un, su, tuz ve ekşi mayadan başka hiçbir madde içermez, tamamen doğaldır. Unu ise organik olarak su değirmeninde üretiliyor.”

Bursa’ya yeni gelmelerine rağmen büyük ilgi gördüklerini anlatan Mustafa Bodur, “Ekmeklerin kilosu 5 lira. Tanesi ise 15-20 lira tutuyor ağırlığına göre. Ayrıca müşteri ne kadar dilerse biz o kadar dilim olarak da kesip veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Kürtün Araköy ekmeği alan Emine Şahin ise annesinin de İznik’te buna benzer ekmek yaptığını vurgularken, “Araköy ekmeğini biliyorum. Ekşi mayalı, tam buğday ekmeği. Uzun süre dayanması ile birlikte lezzetli bir ekmek. Ekşi mayayla da yapıldığı için daha farklı. Benim annemde zaten yapıyor.” dedi.

Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
<
adf

29 Kasım 2017 09:25

 • Beğendim
 • 0
Yorum hakkında bilgi
 • Grubu: Ziyaretçi
 • Kayıt tarihi: --
 • Durumu:
 • Makaleleri: 0
 • Yorumları: 0
As far as Louis Vuitton Handbags , and replica bags in general go this bag is a 10/10 when you take into consideration everything including the hardware, leather etc.Replica Breiling Watches has had many interesting collaborations and themes when it comes to their collection some being received more than other. One of the most successful collections is the Oyster Submariner, a watch that initially was specially designed for divers, aBreiling that celebrates Breiling Watches ĄŻs passion for the water world.Fake Breiling Watches? is finished with an impeccable stainless steel and can come with several dial colors.

Fake Rolex Watches

Rolex Watches

Hermes Handbags

Rolex Watches

Hermes Handbags

Yorum Ekle

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:
 • winkwinkedsmileam
  belayfeelfellowlaughing
  lollovenorecourse
  requestsadtonguewassat
  cryingwhatbullyangry
Kodu girin: *
Kodu Güncelle